Провідників столичних потягів звинувачують у "квитковому шахрайстві". Багато спекулянтів навіть суттєво спростили собі роботу – вони перейшли на продаж нелегальних квитків в онлайн, інформують "Вести".

За 400 гривень провідники завжди знайдуть пасажирові місце у потязі, навіть якщо там його немає.

Читайте також: Під колесами потягу загинуло два залізничника

Наприклад, потрапити до Одеси в найближчі два тижні можна тільки на швидкісному Інтерсіті, квитки на який коштують 365-480 грн. А ось на нічні поїзди, де плацкарт коштує 120 грн, а купе - за 250-370, уже місць немає. Правда, провідники готові вас взяти без квитків за так звану "договірну" плату.

Провідники на умовах анонімності розповіли, що в сезон це їх основний заробіток і відмовитися неможливо.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: експерт радить активно закуповуватись валютою перед весною Чекайте на повістку до суду: борги за комуналку вибиватимуть із новою силою Тиждень обіцяє бути важким: на Землю насувається сильна магнітна буря Українцям обіцяють одноразову матеріальну допомогу: у кого в гаманцях додасться купюр
Показати ще

"Якщо твій начальник поїзда вимагає грошей, то куди ти подінешся. За кожного безбілетника ти повинен здати начальнику половину суми. Часто це пасажири, які сідають на проміжних станціях, їм потрібно їхати пару годин, з них беремо 50 грн. Можна заробити на посилках - по 30-50 грн. Також крім безбілетників з кожного рейсу потрібно здати ще 50-100 грн. Як хочеш, так і заробляй. Можна продавати ліву воду, можна вафлі і печиво. Я, наприклад, брав по 10 грн з курців, які хочуть подиміти в тамбурі. Також можна заробити із зарядки мобільних: у вагоні розетки відключаємо, і тільки у нас в купе вони працюють. Якщо в вагоні є мікрохвильовка, то з пасажирів можна взяти 5-6 грн за підігрів їжі ", - зізнається провідник.

Навіть у прес-службі "Укрзалізниці" кажуть, що про проблему знають.

"Те, що провідники беруть безбілетників, на жаль, залишається фактом. Тому у нас вже розроблена антикорупційна програма, яка днями буде опублікована. Головне, що за цією програмою можна буде проводити свою внутрішню перевірку фактів і звільняти винного, не чекаючи суду. Зараз процедура звільнення дуже довга, потрібно виносити догану, який вони зможуть потім зняти. І тільки після декількох доган людини можуть звільнити ", - розповів спікер Данило Ваховський.