У 70-ті роки радянське космічне агентство озброювало космонавтів лазерною зброєю. Небезпека представляли не тільки можливі живі організми, які могли б заподіяти шкоду астронавтам, а й цілком реальні астронавти ворогуючих з СРСР країн.

Використовувати звичну зброю в космосі було нерозумно і недоцільно. Наприклад, постріл з звичайного пістолета давав таку віддачу, що космонавт в стані невагомості або низької гравітації відкидався б на безліч метрів назад, крім того куля могла б пошкодити обшивку корабля, що неминуче б призвело до загибелі екіпажу. Саме тому радянські вчені вирішили почати розробку новітньої зброї, лазерного пістолета. Подібний пістолет з'явився в 1984 році, легкий і компактний.

Спочатку перед вченими ставилось завдання зробити пістолет, який міг би вивести з ладу оптичні системи, а таокж засліпити супротивника. В якості патронів використовувалися спеціальні капсули-спалахи, благо на той час вони вже були компактними і цілком поміщалися в обоймі. Як і все геніальне, лазерний пістолет був досить простим у виготовленні, а принцип його стрільби полягав у вибуху однієї капсули (патрона), світло від якої проходивло по стволу і посилювався, утворюючи пучок, який і вражав противника міццю порівнянної з пневматичною зброєю. До речі американці так само боялися сутичок в космосі, але їхня фантазія обмежилася лише легким ножем.

На щастя, Холодна війна так і не дійшла до космічних просторів.Тому потреба в даній зброї відпала і вона залишилась лише експонатом у музеях космонавтики.