Широко розрекламоване лікування стовбуровими клітинами у приватних клініках здатне призвести до несподіваних наслідків, як це сталося у Бостоні, США.

У місцеву лікарню Brigham and Women's звернувся 66-річний Джим Гесс зі скаргами на прогресуючий біль в поперековому відділі спини, параліч ніг і нетримання сечі. У 2009 році він пройшов лікування за допомогою стовбурових клітин, після чого у нього розвинулися ці симптоми, пише N+1.

ЧоловІк сІм рокІв тому перенІс інсульт, в результаті якого був змушений пересуватися в корсеті і з тростиною. Бажаючи позбутися від наслідків захворювання, він скористався послугами комерційних клінік в Китаї, Аргентині та Мексиці. Згідно з документами, виданими Гессу в цих клініках, йому вводили в спинномозковий канал мезенхімальні, ембріональні і плодові стовбурові клітини.

Для діагностики лікарі використали МРТ з контрастуванням. Вона виявила у пацієнта новоутворення під твердою оболонкою спинного мозку по всій довжині поперекового відділу з переходом на грудний. Після проведеної біопсії з'ясувалося, що це щільне клітинне швидкозростаюче примітивне новоутворення з гліальним диференціюванням. За допомогою аналізу ДНК лікарі встановили, що воно складається переважно не з клітин пацієнта.

Читайте також: Генна терапія допоможе у лікуванні гліобластоми

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, хто із зірок шоу-бізнесу її дратує - Тіна Кароль у списку

Юрій Ткач відростив пишну шевелюру: "Купив собі нову шампуньку"

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Показати ще

Після проведених аналізів лікарі підтвердили, що пухлина має ряд ознак злоякісної, проте проте секвенування не виявило в ній жодного з 309 генів, характерних для раку.

На думку фахівців, новоутворення не можна віднести до жодної з раніше описаних у людини категорій. За словами глави відділення нейрохірургічного лікування раку спинного мозку Джона Чі, він ніколи не бачив у своїй практиці нічого подібного. Новоутворення приросло до нервів і має липку волокнисту консистенцію.

Пацієнт пройшов курс променевої терапії, після якого обсяг новоутворення зменшився, стала менше турбувати біль у спині і пацієнт зміг ворушити правою ногою.

Цей прецедент неабияк насторожив медиків. Тепер вони при можливості інформують людей про небезпеку "стволовоклітинного туризму" і не радять розглядати його як єдиний можливий варіант лікування.