Почалась перша кругосвітня подорож літака Solar Impulse 2, який не потребує палива і рухається завдяки енергії сонця. Він вилетів 9 березня із Абу-Дабі.

Літальний апарат Solar Impulse 2, який приводиться у рух виключно сонячною енергією, відправився у свою першу навколосвітню подорож сьогодні вранці із Абу Дабі. Управляти одномісним апаратом будуть по черзі два швейцарських пілота Бертран Пікар і Андре Боршберг. - пише видання "Статус".

"Я думаю, ми обидва дуже схвильовані, але це і хвилювання, і також зосередженість, і просто щастя", - коментує співавтор проекту Андре Боршберг.

Першу зупинку "Сонячний імпульс 2" здійснить в столиці Оману - Маскаті. Далі на черзі Індія та Китай. Далі - шлях через Тихий океан, Сполучені Штати Америки, Атлантику і Південну Європу. В кінці апарат знову повернеться до Абу-Дабі. Подорож має зайняти 5 місяців. За них "сонячний літак" подолає 35 тисяч кілометрів.

Solar Impulse 2 важить 2300 кг - приблизно, як сімейний автомобіль. Проте розмах його крила не поступається найбільшим пасажирським авіалайнерам та становить 72 метри. 17000 сонячних батарей розташовані на монокрилі. Вони забезпечують енергією електродвигуни. Літак розвиває швидкість до 140 кілометрів на годину.

Популярні новини зараз

Фреймут в обіймах красеня зруйнувала репутацію "снігової королеви": "Завжди закохана"

Молоду львів'янку зіштовхнули з п'ятого поверху, але вона вижила і заговорила: "Це поліцейські!"

Український ведучий переживає важку втрату, була прикладом: "Залізна леді"

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Показати ще

Його попередник - Solar Impulse був готовий у 2009 році, і максимальну швидкість мав 70 кілометрів на годину.

Автори обох проектів виступають за впровадження екологічних технологій в авіації.