Почалась перша кругосвітня подорож літака Solar Impulse 2, який не потребує палива і рухається завдяки енергії сонця. Він вилетів 9 березня із Абу-Дабі.

Літальний апарат Solar Impulse 2, який приводиться у рух виключно сонячною енергією, відправився у свою першу навколосвітню подорож сьогодні вранці із Абу Дабі. Управляти одномісним апаратом будуть по черзі два швейцарських пілота Бертран Пікар і Андре Боршберг. - пише видання "Статус".

"Я думаю, ми обидва дуже схвильовані, але це і хвилювання, і також зосередженість, і просто щастя", - коментує співавтор проекту Андре Боршберг.

Першу зупинку "Сонячний імпульс 2" здійснить в столиці Оману - Маскаті. Далі на черзі Індія та Китай. Далі - шлях через Тихий океан, Сполучені Штати Америки, Атлантику і Південну Європу. В кінці апарат знову повернеться до Абу-Дабі. Подорож має зайняти 5 місяців. За них "сонячний літак" подолає 35 тисяч кілометрів.

Solar Impulse 2 важить 2300 кг - приблизно, як сімейний автомобіль. Проте розмах його крила не поступається найбільшим пасажирським авіалайнерам та становить 72 метри. 17000 сонячних батарей розташовані на монокрилі. Вони забезпечують енергією електродвигуни. Літак розвиває швидкість до 140 кілометрів на годину.

Популярні новини зараз

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Насті Каменських мало? Потап вирішив повернутися до своєї колишньої "любові"

Злата Огнєвіч виправдалася за свій вибір на "Холостячці" і пообіцяла показати правду: "Не хочу задовільняти"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Його попередник - Solar Impulse був готовий у 2009 році, і максимальну швидкість мав 70 кілометрів на годину.

Автори обох проектів виступають за впровадження екологічних технологій в авіації.