Люди змогли викорінити неандертальців завдяки раннім собакам, виведеним із вовків. Вони допомагали у полюванні 40 000 років тому.

Собак використовували, щоб отримати конкурентну перевагу у полюванні, що призвело до зникнення неандертальців на континенті 40 000 років назад, вважає відомий американський антрополог професор Пет Шіпмен з Університету штату Пенсільванія – пише The Independent.

"Ми уклали союз з вовком і це було кінцем для неандертальця" – сказав Шіпмен.

Ця теорія кидає виклик звичайній академічній думці, ніби вовки були одомашнені всього лише 10 000 років тому, що збігається з підйомом сільського господарства.

Професор вважає, що вовки були виведені людиною 70 тисяч років тому, коли люди вперше прийшли в Європу з Африки.

Популярні новини зараз

Українці найчастіше гинуть не від Covid-19: результати досліджень

Білик спіткала карма Фріске, співачка більше не може мовчати: "Проблеми, як у Жанни"

На Львівщині шукають молодого охоронця - покинув трактор і безслідно зник

Як виглядає 74-річна мама Ані Лорак, яка здала Кароліну в інтернат: схожі, немов дві краплі

Показати ще

Теорія б розкрила таємницю, чому домінуючі неандертальці в Європі вимерли кілька тисяч років після прибуття людей на континент, незважаючи на те, що жили в цьому регіоні протягом більш ніж 200 000 років.

"Ранні вовкодави відстежували і переслідували таких тварин, як лось і бізон, поки ті не стомлювалися. Після того люди вбивали їх списами або луками і стрілами" - припускає професор Шіпмен..

Дослідження, опубліковане минулого року, виявило, що сучасні люди і неандертальці жили поруч один з одним в Європі, обмінюючись культурою та генами. Останні неандертальці на думку вчених померли у сучасній Бельгії.