6 березня 1521 года навколосвітня експедиція Магеллана відкрила три найпівденніші острови з групи Маріанських.

Експедиція Магеллана, яка складалась з п'яти суден з командою в 265 чоловік на чолі з Магелланом, вийшла з порту Санлукар-де-Баррамеда (гирло річки Гвадалквівір) 20 вересня 1519 року в пошуках південно-західної протоки з Атлантичного океану в "Південне море", яке відкрите конкістадор Васко Нуньєс де Бальбоа в 1513 році.

Досягши берегів Бразилії через два місяці, вони попрямували на південь уздовж Американського материка. У березні 1520 року флотилія зупинилися на зимівлю в бухті Сан-Хуліан. Тут, з великими труднощами, Магеллану вдається придушити заколот частини членів експедиції, які наполягали на поверненні до Іспанії.

6 березня 1521 року експедиція Магеллана відкрила в західній частині Тихого океану три найпівденніші Філіппінські острови. Назустріч португальцям, з одного з цих островів, вирушили десятки човнів зі смаглявими тубільцями.

Наблизившись до кораблів Магеллана, тубільці швидко піднялись на палубу і вкрали все, що потрапляло під руку. Магеллан назвав ці острови "Ладронес" - "Злодійські" або "Розбійницькі".

Популярні новини зараз

Пальчевський розповів про секс Порошенка, зв’язки з Медведчуком та Зеленським: "З цим треба щось робити"

Українцям дозволили законно не платити за опалення: головні цифри нової "комуналки"

Ще плюс два, Пугачова показала світові чотирьох юних Галкіних: "А чи не пора на пенсію?"

Прийшла на весілля у самій білизні: дівчина "помстилася" нареченій, нікого не посоромилася

Показати ще

Згодом, висадившись разом з загоном на берег, Магеллан спалив кілька хатин і човнів. Загинуло кілька тубільців. Прагнучи підпорядкувати місцеве населення іспанській короні, Магеллан втрутився в суперечку двох місцевих правителів і був убитий вождем Лапу-Лапу в битві 27 квітня 1521 року. Іспанці колонізували ці острови у 1688 році. Маріанськими острови були названі на честь матері короля Іспанії Карла II.