Марсохід Opportunity космічного агентства НАСА зафіксував дивне явище - вихор, який назвали "пиловим дияволом". Вихор відрізняється майже вертикальною віссю обертання і висотою в кілька десятків метрів.

Час існування явища становить від кількох секунд до кількох хвилин. Як зазначає американське аеро-коспіческое відомство, фото було зроблено під час 4332-ої марсіанської доби роботи марсохода, 31 березня 2016 року, в момент пересування по хребту Кнудсена.

Читайте також: За два роки росіяни збираюся побувати на Марсі

Повідомляється, що марсіанські пилові вихори можуть бути в 50 разів ширше і в 10 разів вище земних і становити загрозу для марсоходів. Якщо обертання відбувається з великою швидкістю, то вихор піднімає з поверхні планети пил, пісок і навіть каміння, завдяки чому його можна помітити з на великій дистанції.

Вперше це явище було зафіксовано в ході програми "Вікінг" ще в 1970-х роках, але розподільна здатність першого знімку було незрівнянно меншою.

Популярні новини зараз
Полонених кадирівців неможливо допитати, причина проста, але неможливо здогадатися Тіна Канделакі запропонувала дати Зеленському "Оскар" після перемоги Kalush Orchestra: "Запропонують схиляти коліно" Паливна криза в Україні: Японія простягнула руку допомоги для вирішення проблеми "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще