Медики пояснили, звідки береться осіння застуда

поділитись
Які зміни відбуваються в організмі у міжсезоння

Осінь - це пора сімейних переглядів улюблених фільмів із філіжанкою гарячої кави у руках.

Але разом із тим, у цей час змінюються біологічні ритми людини.

Психоемоційна перебудова

В осінній період розумова активність і продуктивність людини підвищується, а от емоційний стан стає нестабільним: перепади настрою і депресія переслідують кожного другого. Подаруйте собі позитивні емоції: сходіть на прогулянку, відвідайте зоопарк або влаштуйте захоплюючу поїздку на вихідні.

Шлунок готуються до холодів

Восени зростає активність кишківника, а шлунковий сік виробляється інтенсивніше. Такі зміни можуть спричинити за собою загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому варто обмежити споживання продуктів, які подразнюють кишечник: чіпсів, солоних горішків, газованої води та алкоголю. Крім цього, гастроентерологи не рекомендують зловживати спеціями і гострими соусами.

Інтенсивна робота легенів

Збільшується частота дихання й ефективність газообміну. Така напружена робота органів дихання і одночасне зниження температури повітря часто призводить до простудних захворювань і бронхіту. Тому дуже важливо тренувати дихальну систему, а з настанням холодів - обов'язково носити шарф.

Організм запасається жиром

У міжсезоння організм потребує підвищення калорійності раціону для збереження тепла. Він збільшує жировий шар у кілька разів. Тому восени проблем із апетитом немає, а на талії з'являється парочка зайвих сантиметрів.

Змінюється робота серцево-судинної системи

Восени у зв'язку з посиленою роботою організму підвищується кров'яний тиск, а також зростає навантаження на серце. Не варто ігнорувати сигнали свого організму: стежте за тиском, а якщо ваше самопочуття різко погіршилося, обов'язково сходіть до лікаря.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", народний календар пророкує дуже сувору зиму.

Джерело: "4mama".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
імунітет, застуда, осінь
Вибір редакції, Суспільство
21.03.2018
Ватикан провчив за суперечки зі Біблією
0
0
16:37 21.03.2018
Валюта знову "застрягне" за психологічною відміткою
0
0
16:09 21.03.2018
За останні два роки, стверджує декан, в медичному університеті відбулося чимало реформ без втручання з боку міністерства охорони здоров’я
0
0
15:06 21.03.2018
Це питання священнослужитель ставить всім, хто приходить до нього
0
0
14:55 21.03.2018