Зі Збройними силами України призупинять роботу медичні працівники добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Про це повідомив під час конференції керівник шпиталю Геннадій Друзенко.

Він заявив, що штаб АТО досі не прийняв рішення щодо процедури офіційного залучення медиків-добровольців до участі в Антитерористичній операції. Внаслідок такої ситуації волонтери у місцях тимчасової дислокації частин працюють незаконно.

В організації просять надати офіційний статус 28 медикам, які 3 місяці відпрацювали на Донбасі. Крім того медики будуть продовжувати роботу у цивільних медичних закладах, що знаходяться у зоні конфлікту, надаватимуть допомогу військовим та цивільним. Генадій Дзуденко заявив про брак медиків у Збройних силах України, яких на сьогодні становить 45%.

Читайте також: На перший в Україні пам'ятник героям АТО збирали волонтери

"На цей час на виконання зобов'язань, передбачених Меморандумом (підписано МОЗ, МО, Генштабом – ред.) в частині сприяння міністерствами в отриманні статусу учасника війни особовим складом ПДМШ (Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова – ред.) Міноборони та Міністерством охорони здоров'я не надали до Антитерористичного центру при СБУ інформацію щодо безпосереднього виконання особовим складом ПДМШ завдань АТО в районах її проведення", – відповіли у СБУ на питання позафракційного депутата Сергія Тарути.

Популярні новини зараз
У Європі зростає інтерес до "інтим-відео" з нібито українськими біженцями: "Високий попит від чоловіків" Яку фінансову допомогу українцям надають навесні 2023 року: гроші від трьох організацій Популярна каша стала знову дешевою: яку ціну пропонують українські магазини Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Відзначимо, що ПДМШ протягом 23-24 липня вивів своїх медиків із зони конфлікту на Донбасі. Від часу першої ротації через ПДМШ пройшли близько 200 медиків. Статус учасника війни отримали 66 з них.