Із Чорнобильської зони поступово вивозять метал і, хоча експерти запевняють, що він не забруднений радіацією і проходить відповідний контроль, все ж громадяни воліють знати хто за цим стоїть і чому заготівля металу в Чорнобилі почала працювати саме зараз. Втім, керівник випробувань нових засобів радіаційного контролю в зоні відчуження ЧАЕС Ігор Махньов запевняє, що хвилюватися не варто.

За словами експерта, заготівля металу в зоні відчуження зараз відбувається цілком законно - там працюють лише перевірені організації.

"Заготовка металу в Чорнобильській зоні проводять - так, це факт, і це не є якимось криміналом. Тобто, є організації, які мають ліцензію на цей вид діяльності, і вони проводять цю роботу цілком легально", - заявив Махньов.

Есперт запевняє, що метал із Чорнобильської зони загрози не становить, його переробляють у відповідних печах, які виходять з ладу, якщо виявили бодай найменшу дозу радіації.

"Річ у тім, що сам по собі метал після аварії на ЧАЕС не забруднений. Забруднюється його поверхня. Пил, бруд, те що в процесі роботи накопичилося, і все це змивається звичайною водою або якимись спеціальними дезактивуючими розчинами, якщо там вже дуже сильне забруднення. Тому його використання в подальшому цілком виправдано", - повідомив Махньов для видання "Голос столиці".

Популярні новини зараз

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Скромна ведуча "Все буде добре" Надія Матвєєва показала бездоганну фігуру у купальнику: "Раніше таких спалювали"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Напівгола дружина Караваєва з "Динамо" показала, де закінчуються її трусики: не посоромилася навіть чоловіка і дітей

Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Чорнобильська зона відчуження може перетворитися на одне з найбільших джерел сонячної енергії для України.