Електронна база внутрішньо переміщених осіб вже працює в тестовому режимі. Завдяки їй Мінсоцполітики отримає єдиний і чіткий реєстр переселенців і зможе стежити за їх переміщеннями.

Про це в інтерв'ю виданню "ОстроВ" розповів міністр соціальної політики України Андрій Рева.

"Зараз переселенець може перебувати одночасно на обліку в декількох місцях. А ось, коли буде реєстр, то він зможе стояти на обліку, лише в одному місці. Крім того, можна буде чітко подивитися, є ця людина в Україні чи ні, тому що у нас буде обмін базами даних з прикордонниками та іншими службами. Тобто ми тепер будемо знати, перетинає він лінію розмежування і контролювати терміни виїзду і заїзду", - розповів Рева.

При цьому, за його словами, базу замовляли давно, ще до призначення його на посаду міністра, крім того, Мінсоцполітики не є її замовником.

"На моє глибоке переконання, такі бази повинні створювати організації, які потім будуть їх експлуатувати. У даному випадку замовником була Міжнародна організація з міграції, а виконавцем – компанія "Міранда", яка також займалася розробкою системи електронного декларування. Ми вже місяць тестуємо цю програму і змушені серйозно її допрацьовувати", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Сергію Жукову та гурту "Руки вверх" заборонили в'їзд до європейської країни за підтримку путіна: "Все наше без розбору" Що буде з гривнею найближчим часом: експерт назвав два можливі сценарії дій Нацбанку Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" Популярна крупа встановила новий ціновий рекорд: дозволити собі зможе не кожен
Показати ще

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", переселенці будуть платити державі за покинуте житло.