МОЗ України нарешті забезпечить дітей життєво необхідними вакцинами. Так, першу партію вакцини від кору, краснухи і паротиту (КПК), закупленої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за державні кошти, уже відправляють у регіони України. Про це повідомили у прес-службі міністерства охорони здоров'я.

Загалом було придбано 277 тис. доз вакцин, які розподілені пропорційно до потреб по областях.

Вакцину КПК вже отримали Одеська, Миколаївська, Житомирська, Рівненська, Вінницька, Хмельницька, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Волинська, Тернопільська та Київська області, а також місто Київ.

З наступного тижня вакцину можна буде використовувати для проведення планових щеплень. У МОЗ зазначили, що отриманих вакцин має вистачити для вакцинації дітей протягом наступних трьох місяців.

Це перша поставка вакцини. Інша частина закупленої вакцини КПК має надійти в найближчі місяці. Всього ЮНІСЕФ для України закупив понад 1 млн доз КПК.

Популярні новини зараз
Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Також "Всесвітня організація охорони здоров`я" з метою пришвидшення реєстрації за спрощеною процедурою надає звіти оцінки по прекваліфікації вакцин БЦЖ, для профілактики дифтерії і правця, кашлюку, сказу, гепатиту В, які закуповуються через ЮНІСЕФ, що дасть змогу отримати ці вакцини вже наприкінці травня — на початку червня", - зазначив заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець.

Нагадаємо, що перебої з вакцинами помітні в Україні уже протягом двох років. Більшу частину необхідних вакцин батьки купують за власний кошт.

Читайте також: Україну чекають епідемії через дефіцит вакцин

У січні 2016 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав розпорядження уряду, згідно з яким міністерство охорони здоров'я України в 2016 році буде здійснювати всі закупівлі лікарських засобів із залученням спеціалізованих міжнародних організацій.