За останні п'ять років в Україні різко збільшилася кількість мух. Ентомолог паразитологічного відділу по лабораторією Українського центру з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України Ольга Сагач заявила, що це негативна тенденція, тому що мухи часто переносять захворювання.

"Вчені описали понад 44 виду мікроорганізмів, які були знайдені на мухах, а значить, майже всіх збудників цих видів муха може переносити на лапках. Мухи є переносниками гострих кишкових та деяких інших інфекційних хвороб людини (холери, дизентерії, поліоміелітп, епідемічного гепатиту, туберкульозу , епідемічного коньюнктивита і ін.) Мухи деяких видів можуть передавати збудник хвороби під час укусу, а інші - відкладати личинки прямо в рани", - повідомляє експерт, передає expres.ua.

Ольга повідомляє, що для того, щоб мухи не залітали в будинку, потрібно обов'язково дотримуватися правил і краще, щоб мух в будинках було менше. Перший і найбільш надійним варіантом є москітні сітки. Другим по ефективності механізмом є липкі стрічки, покриті клеєм і атрактантами. Є і світлові пастки з сіткою під електричною напругою, де мухи, прильоту на світло, гинуть, зіткнувшись з сіткою.

Читайте також: Топ-5 комарів, укус яких може бути смертельним (інфографіка)

Нагадаємо, що небезпечний вірус Зика переносять спеціальні комарі.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко зробила Білик боляче після нагороди Зеленського

Віталій Кличко показав двометрового сина, кияни не розгубилися: "Вишліть його до мене, вишні обривати!"

Головне за ніч — Зеленського будуть судити, мордобій в автобусі через маски, СБУ спіймала куратора "ДНР"

Під Дніпром водяний монстр мало не пообідав переляканими городянами - лежав на порозі, висолопивши язик

Показати ще