Хижі ссавці, які розселилися по всьому світу разом з людиною, знищили сотні місцевих видів. Одними з найнебезпечніших серед таких тварин є кішки.

Кішки, може, і не настільки вірні наші друзі, як собаки, але зате вони залишаються важливими соратниками людини в спустошенні природи. Масштабний аналіз, проведений командою Тіма Догерті (Tim Doherty) з австралійського Університету Дікіна, розглянув, як вплинули на біорізноманіття інвазивні хижі ссавці, які "на плечах людства" поширилися майже повсюдно. Мова йде, перш за все, про гризунів, собак, кішок, свиней, мангустів, лисиць та інших тварин.

Автори, використавши дані Міжнародного союзу охорони природи та інших джерел, зробили висновок, що ці супутники людини винні в зникненні як мінімум 87 видів птахів, 45 ссавців і 10 рептилій, а ще 596 видів поставлені ними на грань знищення. За словами вчених, "під найбільшою загрозою опиняються високоспеціалізовані види острівних спільнот", нездатні нічого протиставити активним і майже універсальним хижим прибульцям.

Читайте також: Жахливий світ людей, в якому домінують тварини

Одні з найбільш небезпечних хижаків в їхньому списку опинилися кішки, яких привозять люди, але рано чи пізно вони починають утворювати самостійні спільноти. Вчені показали, що на совісті здичавілих кішок залишається загибель мінімум 63 видів за останні півтисячі років. Найстрашніші в цьому сенсі лише гризуни (включаючи щурів і кроликів), які занапастили 75 видів ссавців, рептилій і птахів. На цьому тлі собаки виглядають досить миролюбними: на їхньому рахунку лише близько десятка вимерлих тварин.

Популярні новини зараз

Чому крутить ноги: причини, симптоми і як з цим боротися

7 щасливих снів: якщо побачите це вночі, сміливо загадуйте бажання

Пенсіонерам пообіцяли надбавки, але жити легше не стане: що не так з підвищенням

Американка не змогла витягти смартфон з інтимного місця та пішла просто до судді

Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, не лише собаки можуть допомагати людям і рятувати їх від біди. Кішка врятувала заблукалого в горах Швейцарії подорожнього.