Синагога "Золота роза" та навчальний заклад "Бейт Гамідраш" були центром єврейської культури довоєнного Львова. Руїни синагоги та школи законсервували таким чином, щоб згодом реконструювати їх. На момент відкриття меморіал нараховує 39 стел, які являють собою цитати зі спогадів та книг відомих рабинів, письменників та простих львівських євреїв.

Меморыал задумувався як публічне місце для дискусій. В заході взяли участь найбільші єврейські організації міста, а також прості львів'яни.

На відкритті меморіалу був присутній посол Німеччини в Україні Ернст Райхель, який коротко розповів про історію розвитку єврейської культури у Львові. Посол особливо наголосив на важливості меморіалів для нащадкв євреїв: саме з їх допомогою можливо уявити собі життя і побут предків.

Німецький уряд разом з організацією міжнародного співробітництва GIZ брали участь у реалізації проекту. Посол вважає, що цей простір має нагадувати про тисячі жертв Голокосту та про їхніх ненароджених дітей.

"Це порожнє місце, де колись була синагога, цей вільний простір показує, чого бракує нам і цьому місту", - сказав пан Райхель.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль зізналася, чому відмовилася від м'яса: "Я прокинулася і відчула..."

"Холостячка" Мішина збирається вчити українок життя за гроші: "У вас немає енергії"

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Проста бабуся прославила український борщ на весь світ: "Нехай думають, що хочуть"

Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав про львівських мільйонерів.