Дарницька ТЕЦ вже кілька місяців скидає промислові відходи в озеро Гарячка на Позняках.

Про це повідомляє ТСН.

Відзначається, що вже велика частина озера заповнена шлаком.

При цьому, на звернення киянина Олександра Мариновського в державну екологічну службу із проханням про перевірку стану озера, у відомстві сказали, що нічого із цим зробити не можуть.

Жителі Позняків вирішили взяти ситуацію в свої руки - провести дослідження. Вони звернулися до Інституту колоїдної хімії, експерти якого взяли із озера Гарячки проби води. Результати виявилися шокуючими: перевищення миш'яку - у 14 разів, ванадію - у 15 разів, селену - у 7 разів.

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Директор Дарницької ТЕЦ Дмитро Васюнін стверджує, що висновки експертизи активістів бачить вперше, при цьому підтверджує, що пилові бурі від скидання шлаків дійсно були.

Однак, за його словами, після звернень людей із пиловими бурями почали боротьбу і навіть придбали поливальні машини.

"Водойма із небезпечними складниками не пов'язана із жодною іншою у Києві", - говорить Васюнін.

У той же час, у технічному паспорті золовідвалу зазначено, що із Гарячки вода виливається в озеро Нижній Тельбін, а звідти - потрапляє у Дніпро.

Згідно із планом, експертизу води, ґрунту і повітря проводять двічі на рік, однак за зверненнями жителів Позняків цього року відбулося значно більше досліджень. Але перевищення шкідливих речовин інспектори не побачили. Виявили тільки надлишок пилу в повітрі.

Енергетики кажуть, що централь може перейти із вугілля на газ - і тоді шкідливих викидів вдасться уникнути, однак жителям Дніпровського і Дарницького районів доведеться платити за вищими тарифами.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Дарницькі тепловики півстоліття вбивають київські озера.