Через 2-3 місяці Нацбанк скасує обмеження за депозитами. Про це повідомив перший заступник голови НБУ Олександр Писарук.

"Нарешті у Нацбанку зрозуміли, що їхні обмеження лише сприяють відтоку валюти з банків. З минулого березня вкладники вивели із вітчизняних банків 144 мільярдів гривень. Це рекордна сума за всю історію України. Натомість у банків почалися проблеми, закрилося понад 40, - розповідає Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків. – Звісно, якщо обмеження діятимуть й надалі, то ніхто грошей у банки не нестиме".

Зараз діють обмеження на зняття валюти із депозитних рахунків у еквіваленті 15 тис. грн. в день, із гривневих карток – 150 тис. грн.

"Проте знімати ці обмеження варто теж із розумом. Їхнє зняття має супроводжуватися реформами, що повернуть довіру до банку. Думаю, на це потрібно кілька років. Адже різними законодавчими змінами в роботу банківської системи влада просто відлякала клієнтів від банківської системи. Люди бояться вкладати туди гроші, бо за тиждень чи місяць може з'явитися нова законодавча ініціатива. Нею можуть тимчасово заборонити видачу грошей чи обмежити".