На планетах, які обертаються навколо червоних карликів і знаходяться в зоні населеності, немає води і кисню. Це свідчить про те, що екзопланета Proxima b, яку також називають Другою Землею, найімовірніше, непридатна для життя.

Такого висновку дійшли дослідники з NASA, пише Gizmodo.

Читайте також: До Землі наближається унікальна зелена комета

Щоб з'ясувати це, вчені змоделювали вплив на атмосферу планет рентгенівських променів ультрафіолету, які випромінюють червоні карлики. Як виявилося, в екзопланет, розташованих так далеко від батьківської зірки, щоб на них була вода (знаходяться в зоні населеності), атмосферу "здуває" високоенергетичне випромінювання. Таким чином, небесні тіла втрачають кисень, що виключає наявність води на їх поверхні.

За словами вчених, на найближчу до Землі екзопланету — Proxima b — потоки зоряної енергії впливають кожні дві години. Тому за 10 мільйонів років на ній не залишиться кисню.

Популярні новини зараз

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "збільшити груди і приховати живіт"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Госпіталізована співачка МакЅим у комі, шанувальники не знаходять собі місця: "Підключили до ШВЛ"

Не встиг набрати висоту: літак розбився під час зльоту, є загиблі та поранені

Показати ще

Результати дослідження зменшують шанси виявити придатні для життя планети, оскільки більшість найближчих до Сонячної системи зірок – це червоні карлики.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", у майбутньому доба на Землі триватиме не 24, а 25 годин. Однак це станеться не скоро. За прогнозами вчених, на це буде потрібно кілька сотень мільйонів років.