Вчені NASA запропонували повернути Плутону статус планети.

Йдеться про групу дослідників під керівництвом Алана Стерна. Вони звернулися до Міжнародного астрономічного союзу з ініціативою переглянути визначення терміна "планета", пише Gizmodo.

На думку провідного фахівця групи, планета - це будь-який об'єкт, в якому не відбувався ядерний синтез і який володіє достатньою гравітацією, аби прийняти сферичну форму.

А ось параметри орбіти і здатність розчистити околиці шляху навколо зірки від планетезімалей у період формування Сонячної системи Стерн запропонував не розглядати.

Адже, на його думку, даний критерій залежить від того, на якій відстані від Сонця знаходиться планета.

Популярні новини зараз
Білоруси оточили польський кордон із великими валізами: бояться початку мобілізації від Лукашенка, але боротися не хочуть Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву Арестович поспішає на допомогу накрученим україцям: чому варто виключити варіант ядерного удару Світло доведеться економити: здорожчання електроенергії на 84% не залишить вибору, яким буде тариф для населення
Показати ще

Таким чином, якщо Землю помістити ще далі, ніж Нептун, то вона втратить здатність очищати свою орбіту. А, отже, перестане вважатися планетою.

Начебто і справедливе зауваження. Однак якщо цей критерій дійсно виключити, природні супутники будуть вже вважатися планетами. В тому числі, й Місяць.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", астрономи виявили нову планету поблизу Землі.