Німецькі антропологи з Тобінгенського університету зробили сенсаційну заяву. Вони повідомили, що неандертальці, які жили на території сучасної Північної Європи, їли одне одного.

Своє відкриття вчені опублікували у журналі Scientific Reports, пише "Газета.ру".

Під час проведення досліджень науковці взяли для роботи 99 кісткових фрагментів неандертальців, що були знайдені в групі печер Гойї в Бельгії. Як повідомляється, всього в печері виявили 283 кісткових фрагмента, з них 96 кісткових фрагментів і 3 зуба антропологи визначили як неандертальські.

Вивчаючи залишки доісторичних людей, антропологи на третині з них помітили сліди обробки. Це говорить про те, що неандертальці їли своїх одноплемінників.

Читайте також: Найєм назвав українських політиків неандертальцями

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Рада замовила на 4 млн м'ясних делікатесів, тонни овочів і "сканування" обличь

Померла зірка МастерШеф Стелла Клименко, близькі не можуть отямитися: "До останнього вірив, але ти не прийшла"

Як обрати телевізор?

Показати ще

За інформацією учених, вони знімали шкіру з померлих товаришів, витягували їх кістковий мозок, а також видаляли грудні м'язи. На думку провідного автора дослідження з Університету Тобінгена Ерве Бохренса, всі ці факти свідчать, що неандертальці активно практикували канібалізм.

У ході дослідження антропологи прийшли ще до одного висновку: наші родичі перетворювали кістки полеглих товаришів в знаряддя праці. Так, три великогомілкові кістки й одна стегнова кістка були використані для обробки каменю.