Народний депутат України VI та VII скликань від "Батьківщини" Андрій Павловський повідомив, що новий трудовий кодекс, який депутати мають намір прийняти вже до 25 травня, перетворює українців на рабів через значні обмеження соціальних прав та свобод громадян.

За словами Павловського, українців примушуватимуть працювати більше 12 годин, а також збільшать тривалість робочого тижня до 48 годин.

"Стаття 143 цього законопроекту фактично дозволяє роботодавцю встановлювати необмежений робочий день – 12 годин і більше, а також збільшує робочий тиждень з 40 до 48 годин (для порівняння у Франції робочий тиждень –36 годин). Спрощується процедура звільнення працівника, на це вже не потрібне погодження профспілки, причому дозволяється зробити це не за два місяці як раніше, а лише за два тижні. Роботодавець фактично на свій розсуд отримав право видавати нормативні акти, та штрафувати працівників (до 50% зарплати)", - повідомив Павловський у своєму блозі на Korrespondent.net.

Читати також: Українці вже отримали 75 тисяч ID-карт

Також Павловський розповів, що трудовий кодекс складено таким чином, що він більше захищає права роботодавців, аніж працівників. Крім того, роботодавцям офіційно дозволять слідкувати за своїми працівниками.

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Діма Білан повідомив про сумну обставину: виявили СНІД

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

"Роботодавцям дозволяється з допомогою технічних засобів слідкувати за працівниками (ауді-відеоспостереження ), що прямо суперечить ст. 32 Конституції України, та є посяганням на приватне життя людини. Така відео-зйомка слугуватиме для збору компромату, шантажу робітників, профспілкових активістів", - написав нардеп.

Нагадаємо, на 21 травня в Києві заплановані численні протести профспілок проти нового трудового кодексу.