Спеціальний представник ОБСЄ в Контактній групі Мартін Сайдік і голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан наголосили, що понад дві третини зафіксованих випадків перешкоджання роботі місії здійснювали "озброєні особи на території, що перебуває не під контролем українського уряду".

Про це вони повідомили під час звіту на засіданні Постійної Ради ОБСЄ у Відні. Сайдік зазначив, що занепокоєний зростанням порушень режиму припинення вогню. Це, на його думку, може спровокувати велику кількість жертв серед мирного населення у зоні бойових дії. Він закликав обидві сторони не повертатися до повномасштабних військових операції на Донбасі.

ОБСЄ закликало вжити необхідних заходів, щоб повністю припинити обстріли. Сайдік наголосив, що необхідно відновити контроль української влади на державним кордоном з Росією. Апакан, в свою чергу, зазначив, що спецмісія ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ по всій території конфлікту. Крім того у ОБСЕ наголошують на тому, що кількість втрат серед українських військових значно виросла протягом останнього часу.

У зоні конфлікту працює 580 представників місії. Нещодавно мандат ОБСЄ продовжили до кінця березня 2017 року.