У селі Тропова, яке знаходиться у Могилів-Подільського районі Вінницької області, встановлять вуличні ліхтарі, які живитимуться від сонячних батарей. Тепер вони зможуть впровадити відновлювальні джерела енергії у зовнішньому освітленні.

Така можливість у населеного пункту зявилась завдяки перемозі у Третій фазі спільного проекту ЄС/ПРООН"Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Згідно з угодою, підписаною у лютому, європейський грант у розмірі 15 тисяч доларів покриє 85% витрат саме на встановлення у селі сонячних батарей за умови дольової участі у співфінансуванні громади-партнера - 5% та районного і сільського бюджетів – 10%.

Контроль над процесом надходження та використання донорських коштів, які надійдуть для реалізації інноваційного проекту, буде виключно громадська організація. Вона створена за участі активних мешканцями села Тропова.

Європейські гранти на впровадження сучасних технологій в українських селах мають на меті не лише покращення інфраструктури, а й спрямовані на навчання населення самостійно вирішувати власні проблеми.

Популярні новини зараз

Українці найчастіше гинуть не від Covid-19: результати досліджень

Львівські маршрутники з'їхали з глузду: мінус 50 гривень

Згинь, нечиста сило! Потужна молитва проти зла порятує весь рід

Пугачова повернулася до Кіркорова, але Галкін прибіг слідом - довелося засунути в рот

Показати ще

Також, у Третій фазі спільного проекту ЄС/ПРООН візьмуть участь ще три села Могилів-Подільського району. Це Серебринка, у якій на грантові 10 тис. доларів завершать розпочаті у місцевій школі заходи з енергозбереження, Юрківці та Сказинці, які на двох отримають суму у 15 тис. доларів для підвищення енергоефективності своїх дитячих садочків.