Вчора, 18 січня, державний Ощадбанк подав повідомлення про арбітражний розгляд проти Російської Федерації. Банк вимагає компенсації за активи в Криму, втрачені після російської анексії.

"Арбітраж у відповідності з угодою від 27 листопада 1998 року є обов'язковим процесом, який дозволяє Ощадбанку подавати позов і реалізовувати свої права незалежно від того, бере в ньому участь Російська Федерація чи ні. Для того й існують міжнародні арбітражні суди, щоб вирішити суперечку остаточно і справедливо", - цитує прес-служба банку його голову правління Андрія Пишного.

Читайте також: "Ощадбанк" звинуватив російський "Сбербанк" у крадіжці бренду

Ще в липні 2015 року Ощадбанк направив російській стороні письмове повідомлення щодо наявних претензій, проте жодної реакції не було. Оскільки врегулювати суперечку за допомогою переговорів не вийшло, український банк перейшов до наступного кроку.

"Ми готові до боротьби в юридичній площині з метою захисту законних прав та інвестицій Ощадбанку та для надання чіткого сигналу іншим підприємствам нашої країни, щоб, опираючись на наш досвід, вони також могли відстоювати свої права перед країною-агресором", - говорить Пишний.

Популярні новини зараз
Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів Після січня одразу прийде рання весна: прогноз від народного синоптика на лютий Світ почне змінюватися: астрологи розкрили три знаки Зодіаку, які у лютому пізнають усю силу щастя Арестович, який звільнився з Офісу Зеленського, "анонсував" біду Україні: "Побачимо, що буде"
Показати ще

За оцінкою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, сума претензій Ощадбанку до Росії становить приблизно 15 млрд гривень. Після анексії Криму Росією з місцевих сховищ Ощадбанку зникли 300 кг золота і дорогоцінних металів.