В Росії бояться, що Українська Православна Церква отримає автокефалію, це може бути причиною того, що російський патріарх Кирил не поїхав на собор, повідомляє "Апостроф".

Таку думку висловив відомий релігієзнавець, вчений, народний депутат Віктор Єленський.

"Ми сподіваємося, що Константинопольський патріарх почне процедуру, результатом якої буде автокефалія для Православної Церкви в Україні. Те, що Московський патріарх не приїхав на Собор, з міркувань, які не можна визнати серйозними або поважними, показує, очевидно, що, в Москві розуміють, що українське питання може бути вирішене. Один з відомих московських церковних діячів, який займається Україною, протоієрей Микола Балашов поспішив заявити, що, мовляв, в Православ'ї не прийнято мстити один одному і таким чином він сподівається, що Вселенський патріарх нам не дасть автокефалії. Тобто, вони цю можливість серйозно розглядають", - поділився Єленський.

Нагадаємо, що під час Вселенського Православного собору буде підняте питання про надання УПЦ автокефалії, і в Україні вважають, що Вселенський патріарх Варфоломій І прийме рішення на користь України, депутати ВР напередодні зверталися до патріарха з листом, в якому просили надати автокефалію Українській Православній Церкві.