Українських переселенців можуть позбавити соціальних виплат, якщо вони не підтвердять, що 62 дні поспіль перебувають за місцем своєї реєстрації. При тому, скарги на їх відсутність може подати будь-хто, навіть недоброзичливий сусід. На думку активіста Дениса Осмоловського, на переселенців влаштували справжнє полювання, порушуючи їхнє конституційне право на свободу пересування.

Як відомо, Кабмін затвердив постанову від 8 червня 2016 р. № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", якою визначив, що соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Читати також: Україну чекають масові страйки через безробіття

На думку активіста Дениса Осмоловського, держава порушує Конституцію відносно переселенців і намагається навмисно позбавити їх соціальних виплат.

"Конституція України гарантує право на свободу пересування та вільний вибір проживання, байдуже, що існує недоторканість житла, наш соціальний працівник виявляється круче самого прокачаного спецпризначенця з НАБУ, адже і в адресу проникне і перевірить наявність всіх "перелічених" і акт складе з підписами всіх повнолітніх осіб. Ось тільки виходити з приміщення для внутрішньо переміщених осіб не рекомендується, бо може працівник "сил соціальних операцій" з'явитись у будь-який час, навіть через вікно, бо коли постанову писали порядок доступу до приміщення опустили, як загалом і права громадян України", - повідомив Осмоловський у своєму блозі на ЛІГА.net.

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Новою "обраницею" Узєлкова після розлучення з Боржемською стала багатодітна фітнес-мама: "Плакала і принижувалася"

Дружина Віктора Павліка сильно захворіла перед пологами: "Перемерзла"

Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що за результатами перевірки виплат переселенцям із Донецької та Луганської областей, Мінфін знайшов масові порушення.