За 194,5 тисячі фунтів стерлінгів на торгах Christie`s в Лондоні продане полотно Івана Айвазовського "Османська кав'ярня в місячному світлі". Дві інші роботи художника пішли за 158,5 тисячі і 110,5 тисячі.

Оціночна вартість найдорожчої картини мариніста становила 200-300 тисяч фунтів стерлінгів, передають РІА Новини.

Повідомляється, що за підсумками першої сесії торгів російським живописом Christie`s був досягнутий результат 1,9 мільйона фунтів стерлінгів. Топ-лотом стало полотно Івана Айвазовського "Османська кав'ярня в місячному світлі", яке пішло з молотка за 194,5 тисячі фунтів стерлінгів. Також були продані два полотна пензля Айвазовського "Корабельна аварія" за 158,5 тисячі і "Вид на цитадель Саладіна з берегів Нілу" за 110,5 тисячі фунтів стерлінгів.

Читайте також: 12 найдурніших лотів аукціону eBay

Крім того, з молотка пішли два ескізи кисті Льва Бакста до балету "Спляча красуня" - "Вовк" і "Принц Шарман при дворі". Їх продали за 92,5 тисячі і 37,5 тисячі відповідно.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

Співрозмовниця агентства з акційного дому також розповіла агентству, що значно перевищили початкову оцінку два лоти - робота Костянтина Сомова "Пейзаж з веселкою", що пішла за 84,1 тисячі фунтів стерлінгів при оцінці 15-25 тисяч фунтів стерлінгів, і лот з обкладинки каталогу торгів - акварель Олександра Бенуа "Версаль. Король прогулювався в будь-яку погоду", що пішла за 140,5 тисячі фунтів стерлінгів, перевищивши оцінку в десять разів.

Іван Айвазовський – всесвітньо відомий художник-мариніст. Значну частину свого життя провів у Феодосії на півострові Крим. Тут знаходяться його музей та могила. Написав понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих – морські пейзажі та сцени морських баталій.