Тіньова економіка сьогодні вносить істотний внесок в економічне зростання, близько половини ВВП в Україні створюється з використанням нелегальних схем і операцій.

Про це розповідає Тетяна Тищук з Інституту економіки та прогнозування НАН України.

Повідомляє ZN.UA.

"Існуючі показники розміру тіньової економіки відображають потоки ресурсів, які створюються з використанням тіньових схем, але в значній мірі відображені в офіційних статистичних спостереженнях. Вони показують, що близько половини ВВП в Україні створюється з використанням нелегальних схем і операцій, які не декларуються, не обкладаються податком або здійснюються без необхідних дозволів", - зазначає Тищук.

У той же час інші експерти вважають, що значною детінізації не відбудеться.

Популярні новини зараз
Не залишилося кому захищати кордони — у росії всі війська кинули на війну з Україною Володимир Зеленський поділився планом Б на випадок його вбивства: "Ми готові" Булітко з "Дизель шоу" і Бабкін гнівно відреагували на образливі слова лаврова про Україну: "Витратний матеріал у тебе в трусах" Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день"
Показати ще

Читайте також: До літа кияни їздитимуть у транспорті за старими цінами - експерт (відео)

"Зараз по-різному оцінюють надходження від ЄСВ, але в ГФС поки не панікують. Адже компенсувати втрати можна за рахунок зменшення корупції з ПДВ і митницею. Цілком можливо, що нинішня ставка залишиться. Але 22% для тих, хто раніше не платив, і так багато", - вважає експерт з питань податкової політики Інституту суспільно-економічних досліджень Юрій Федчишин.