Цього року польські фермери зібрали рекордний урожай яблук. Однак через російське ембарго продавати свою продукцію їм нікому.

Про це повідомляє Finacial Times.

У Польщі вирощують третину всіх яблук Євросоюзу. У цьому році розмір врожаю збільшиться на 10% і досягне рекордних 3,5 мільйона тонн, тому ціни впали до небувало низьких. У червні на польському ринку один кілограм десертних яблук коштував один злотий, а яблука для промислової переробки в соки, сидр та інші продукти - 0,23 злотих за кілограм. Це на 20% нижче, ніж у минулому році, й у два рази менше, ніж в 2011-му, розповідає британське видання.

Читайте також: Польські спецслужби взялися за любителів Путіна

Власник компанії Fresh Fruit Services Марчін Хермановіч вважає, що така ситуація, може привести фермерів до банкрутства.

Уряд Польщі закликав населення їсти яблука "проти Путіна". Це ненадовго збільшило споживання на внутрішньому ринку, але ситуацію не врятувало. Тоді ЄС викупив фрукти й роздав їх даром. І, все одно, відшкодувати втрати на російському ринку не вдалося.

В Україні пройшов флешмоб на підтримку польської акції "Їж яблука Путіну назло". Користувачі соцмережі Фейсбук, наприклад, публікували свої фото з яблуками.

"Знай" повідомляв, що українці в минулому році отримали найбільше дозволів на покупку землі в Польші - 99. Це рекордний показник серез іноземник покупців.