Вчені повідомили, що полярні водорості показали дивовижну живучість. Вони вижили після перебування у відкритому космосі в екстремальних умовах нульової гравітації, вакууму, радіації та різких перепадів температури.

Про це повідомляє "N+1".

Читайте також: Вчені знайшли тварину, здатну пережити апокаліпсис

В ході експерименту до космосу відправили зразки полярних водоростей, грибів та бактерій.

Водорості єдині, що показали чудову витривалість та живучість. Під час експерименту піддослідні зразки були захищені лише фільтрами нейтральної щільності. Вчені постійно вимірювали рівень радіоактивного випромінювання та температури.

Популярні новини зараз

У Чернівцях поховали молодого колегу Вакарчука, сльози рікою: "Хай буде тобі блюзом земля"

У моторошній ДТП під Хмельницьким загинула жінка: летіла в машині, повній дітей

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Пішов з життя зірка "Битви екстрасенсів" – був одним з перших

Показати ще

При поверненні на Землю штами зелених водоростей сфероцістіса (Sphaerocystis), що ростуть на норвезькому архіпелазі Свальбард, виявилися живими. Вони витримали коливання температури в межах -20-50 градусів нижче нуля, а також сильне випромінювання UVS та UVB.

Крім того, у звичному середовищі водорості знову почали розмножуватися та рости.

Таким чином, нові результати досліджень дають привід розвивати теорію про те, що життя на Землю у вигляді бактерій могли занести з космосу метеорити.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", вчені розповіли, з якою метою вперше відправили риб у космос. Як відомо, у космосі побували не лише собаки та птахи, туди відправляли навіть представників морських мешканців, щоб вивчити вплив гравітації на різних істот.