Відтепер учасники АТО матимуть додатковий захист завдяки розробленим українським урядом ряду заходів. ВІдповідний указ підписав Петро Порошенко. Також буде встановлено чітке розмежування між статусами "учасник бойових дій " та "учасник війни".

"18 березня розпочато демобілізацію. Тобто чоловіки, які були мобілізовані весною та літом минулого року, повертаються додому. На війні у них змінюється сприйняття мирного світу, тому наше завдання зробити все, аби вони якнайшвидше адаптувалися до нормального життя. Для роботи над реабілітацією та інтеграцією атовців місцеві влади мають запрошувати волонтерів. Абсурдним є те, що однакове становище мають чоловіки, які воювали, і чиновники кілька днів у відрядженні були в тилу. Тому розмежовуватимуться положення учасник АТО і війни", - сказав Віталій Ковальчук, перший замкерівника Адміністрації президента.

Указ зобов"язує керівників зберігати робоче місце та вчасно виплачувати зарплату учасникам АТО. Він гарантує пільгове користування комунпослугами, скорочення терміну отримання статусу учасника бойових дій. Також надання житла сім"ям загиблих на війні та інвалідів, збільшення коштів на ліки для ветеранів.

Програми лояльності, які передбачає цей указ, не стосуються учасників незареєстрованих добровольчих батальйонів.

"Ті, хто створили добровольчі батальйони, повинні були перейти до Збройних сил України або Нацгвардії", - зазначив Ковальчук.

Популярні новини зараз

Дружина Юрія Ткача застала зірку "Квартал 95" в ліжку в іншою красунею: "Юра, це що?"

Скандал довкола "Танці з зірками": Гвоздьова зізналася, хто насправді повинен був перемогти

Трирічну принцесу розбив інсульт, молода мама благає про допомогу: "Донечка - моє серце"

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

Показати ще

Нагадаємо, що офіційного статусу учасників АТО не мають Батальйони "Кавказ", ОУН і Добровольчий український корпус "Правий сектор". Вони відмовилися від переходу на службу за контрактом.