Незвичайне стихійне явище могли спостерігати жителі Тернопільської області - смерч. Він пронісся 11 травня і був досить потужним.

Унікальне явище вдалося зняти місцевим жителям на відео. Смерч бачили між селами Плотича та Івачів Долішній. Вихор був високим і темно-сірого кольору, оскільки він був на полі і підняв великий стовп пилу.

Смерч дуже рідкісне стихійне явище на території України. Причини їх утворення недостатньо вивчені досі. Однією з причин появи смерчу є надходження теплого повітря, насиченого водяною парою. Він стикається з теплим вологим з холодним сухим повітрям, яке утворюється над холодними ділянками поверхні землі або моря. Через це він закручується, як вода у вирі.

Читайте також: Серед Кримських гір пронісся "попеловий смерч" (відео)

Найбільша їх кількість фіксується на північноамериканському континенті на території Європи, крім Піренейського півострова. На півдні американського штату Флорида смерчі з'являються з моря майже кожен день, з травня до середини жовтня. Цей район отримав прізвисько "край водяних смерчів".

Популярні новини зараз

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Еллерт вперше зізнався, чому не познайомив Мішину з батьками: "Сидять в трусах, потім випадково встають…"

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Показати ще

Нагадаємо, сьогодні в Тернополі і приміських районах погода різко змінювалася. З самого ранку йшов дощ і було холодно. Пізніше температура піднялася до 20 градусів.