25-річний киянин вкрав оздоблену золотом ікону "Спас Нерукотворний" із Флорівського жіночого монастиря. До злочину готувався заздалегідь.

"Він декілька разів приходив до Флорівського монастиря на службу, спілкувався з монахинями та прихожанами", - повідомляють у столичній міліції.

Після закінчення ранкової літургії у церкву, розташованій на території Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря, прийшла екскурсія. Відвідувачі оглядали храм, ставили свічки і прикладалися до ікон. Скориставшись метушнею, невідомий чоловік викрав образ "Спас Нерукотворний". Злочинець зайшов у храм, зняв ікону зі стіни та сховав під куртку. Настоятелька монастиря повідомила міліцію не відразу, сподіваючись, що зловмисник отямиться і поверне святиню. За два дні подзвонила дільничному.

Міліція становила, що ікону вкрав 25-річний киянин. Він вже був судимим за крадіжки.

"Ми опитали чимало людей, які перебували в той день у храмі, - розповів дільничний Андрій Дехтярук. - Знайшли очевидця, який бачив, як наочно знайомий йому чоловік узяв ікону і кудись поніс. Дуже швидко встановили особу підозрюваного" .

Популярні новини зараз

Ведуча "Все буде добре" Матвєєва різко помолодшала – яскравий гардероб творить чудеса

Настя Каменських задерла срібну сукню і показала, що бачив тільки Потап

Красуня з червоною стрічкою влаштувала танці на замерзлому озері посеред Карпат - "Це диво!"

Леся Нікітюк зробила нечуване для рідного Хмельницького, у красуні золоте серце: всі гроші - дітям

Показати ще

Пояснити, що його спонукало винести ікону, крадій зміг лише однією фразою: "Біс попутав".

"Підозрюваний у минулому займався реставрацією ікон й добре розбирається в їхній цінності. Викрадений образ Спасителя написаний дуже давно, і сама ікона була прикрашена позолоченою оправою, - говорить дільничний. - Ми розшукали зловмисника. Викрадену церковну реліквію він вже встиг збути знайомим, а гроші витратити на власні потреби ".

Правоохоронці розшукали викрадену святиню, вилучили її та направили на експертизу для встановлення вартості.