В Україні запустили інформаційний консорціум громадських організацій з протидії російській пропаганді. Він отримав назву "Бастіон" і вже продемонстрував ефективність своєї роботи.

Про це повідомив народний депутат Дмитро Тимчук в Facebook. Ідея створення консорціуму виникла після візиту до Києва навесні цього року представників Міжнародного центру безпеки з Естонії, яких зацікавив український досвід протидії російській пропаганді.

"Наш Консорціум робить перші кроки. Але впевнений: уже через пару-трійку тижнів буде відпрацьований повний алгоритм щодо протидії пропаганді РФ", - підкреслив Тимчук.

Тимчук показав приклад успішного протистояння російським фейковим новинам. Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе написала в соцмережах, що з подачі російських пропагандистських ЗМІ і деяких представників мас-медіа з Польщі поширилося фейковий заяву про геноцид від її імені.

Пропагандисти з Росії на фейковій сторінці Климпуш-Цинцадзе написали: "Поляки з їх Аушвіцом і Треблінка повинні бути останніми, хто звинувачують нас у геноциді". Польські партнери по консорціуму "Бастіон" миттєво відреагували на це. Вони поширили в інформпросторі Польщі повідомлення про російський фейк і його відразу підхопили польські ЗМІ.

Популярні новини зараз

Кияни пішли в "туалетний" наступ, намагаючись очистити місто від смороду

Зірка "Жіночого кварталу" Лера Товстолес розкрила закулісся "весілля" Лесі Нікітюк: "Боже, наречена"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Показати ще