Програму, що здатна діагностувати рак молочної залози на основі даних мамографії в 30 разів швидше, ніж лікарі, створили вчені.

"Вона розумно переглядає мільйони записів за короткий час і дозволяє нам визначити рак грудей більш ефективно, використовуючи мамографію пацієнта", - пояснив науковець Стівен Он в журналі Cancer.

Під час тестувань програма проаналізувала 500 результатів мамографії і протягом декількох годин видала точні результати діагностики. Коли вчені звірили їх з результатами, отриманими стандартними способами, то з'ясували, що програма виявляє рак з 99%-ою точністю.

Читайте також: "Метод Джолі": врятувати груди або померти від раку

Якщо перевести роботу програми на "людиногодини", то лікарям на постановку діагнозу стільком пацієнтам звичайними методами знадобилося б 6,5 тисяч годин.

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Фахівці передбачають, що алгоритм, створений на принципах штучного інтелекту, дозволить знизити число біопсій, які необхідно робити кожного року для діагностики раку.

Як писав "Знай.ua", експерти із Франції заявили про те, що між установкою грудних імплантів і виникненням раку існує очевидний зв'язок.