Науковці з університету Юти, США, найшли спосіб, як боротися з раком ока.

Новий метод лікування передбачає роботу з тими видами злоякісних пухлин, для яких не зовсім підходять існуючі на сьогодні методи. Однією з таких пухлин є ретинобластома, або рак ока.

Новий препарат здатен блокувати білок, що сприяє поширенню та росту ракових пухлин.

Рак ока пов`язаний з мутацією одного з генів, що кодує білок ARF6. Коли ARF6 знаходиться в хворих клітинах, він провокує ріст злоякісної пухлини. Науковці вже знайшли спосіб попередити мутацію гену, що працює з ARF6.

В здорових клітинах цей білок рей займається "передачею їжі" з поза клітинного середовища. Також він займається ре моделюванням клітин актину – білка, з якого складається оболонка клітини.

Популярні новини зараз
5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів
Показати ще

Читайте також: Забруднене повітря викликає гіпертонію

Мутований ген, змушує білок передавати сигнал до росту злоякісних пухлин.

За словами вчених, блокування білка ARF6 допоможе в лікуванні не лише раку ока, але й інших онкозахворювань, таких як рак шкірі, головного мозку, молочної залози та нирок.

Науковці вже провели досліди на мишах і в 6 з 11 випадків злоякісні пухлини не формувались, а в тих піддослідний, в яких все ж розвився рак ока, розмір пухлини був значно менший, ніж у представників контрольної групи.