Модифікацію роботизованої тактильної рукавички для ранньої діагностики дитячого церебрального паралічу провели інженери з Політехнічного університету Вірджинії і фахівці у Загальнонаціональній дитячій лікарні в Огайо .

Як пише N+1, у 2014 році інженери з Віргінії і Вашингтона зробили гаптичну роборукавичку для вимірювання і посилення рухів руки. Пристрій являє собою пластикові насадки, що надягаються на кінчики пальців і з'єднані з мініатюрним мотором, розташованим на зап'ясті. За допомогою рукавички можна відстежити рух всіх п'яти пальців руки, наприклад, захоплення предметів. Дані з роборукавички по бездротовій мережі передаються в комп'ютер.

А от для діагностики ДЦП розробники додали до рукавички ще й генератор вібрацій. Пристрій генерує вібрації на кінчиках пальців, а дослідники аналізують, як мозок на них реагує, чи є аномалії в його розвитку.

Модифікувати рукавичку та використовувати її для ранньої діагностики ДЦП запропонувала співробітник Загальнонаціональної дитячої лікарні в Огайо Наталі Метр.

Читайте також:

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

Злата Огневич відповіла на шпильку Олі Полякової про заміжжя

Показати ще

Зараз перед інженерами стоїть завдання не тільки зменшити роборукавичку з дорослого розміру на дитячий, а й видозмінити її так, щоб діти не боялися надягати пристрій. Коли це буде зроблено, рукавичку протестують на малюках віком від одного до трьох років.

Планується, що спочатку пристрій буде ініціювати рух і реєструвати моторику тільки великого і вказівного пальців, активність мозку буде записуватися за допомогою енцефалографа. У другій частині тестів будуть брати участь 20 здорових дітей в якості контрольної групи і п'ять дітей, у яких був виявлений ДЦП.