Розвиток технологій не стоїть на місці, не стала винятком і медична сфера. Інженери Гонконзького політехнічного університету створили мініатюрного робота, який допоможе лікарям проводити хірургічні операції. Для цього буде потрібно лише один єдиний розріз або природні отвори на тілі людини.

Головна перевага робота в тому, що він наділений тактильним зворотним зв'язком. Хірург може повністю керувати ним і проводити операцію з його допомогою. Зв'язок з роботом настільки тонкий, що лікар може відчути твердість тканин. Це перша подібна розробка. Раніше автоматизовані хірургічні системи не мали таких можливостей.

Читайте також: В Україні вперше трансплантовано легені від живих донорів

Робота назвали Novel Surgical Robotic System. Він розгортається всередині тіла пацієнта. Хірург передає команди роботизованим маніпуляторам і мікромотору. Вони мають невеликі розміри і працюють в організмі без допомоги і додаткового втручання великих зовнішніх апаратів.

Гонконгський робот-хірург уже пройшов перші тести. Їх проводили на свинях. Робот пройде додаткове вдосконалення, перш ніж його будуть застосовувати в тілі людини.

Популярні новини зараз
Вгамує спрагу за пару ковтків: рецепт радянського хлібного квасу, як з жовтої бочки Модель Емілі Ратаковськи зірвала з себе ліфчик і трусики, хваляючись ідеальною голою попою: дуже смілива поза Українці знову отримали дві платіжки: у Нафтогазі пояснили споживачам в чому причина Наташа Корольова блиснула "п'ятою точкою" в дивній позі і без білизни: "Позитивні емоції"
Показати ще