Робота-садівника, який може садити і поливати рослини та стежити за садом, створив каліфорнійський інженер Рорі Аронсон, керівник стартапу Farmbot.

Фармбот представляє собою раму з регульованими висотою шириною і довжиною, на яку встановлено кріплення зі змінними насадками для посадки насіння, поливу і видалення бур'янів, пише N+1 з посиланням на сайт стартапа.

Пластикові деталі, з яких виготовлений бот, можна надрукувати на 3D-принтері. Система управляється за допомогою Arduino Mega 2560, Rapsberry Pi 3 і екрану RAMPS 1.4.

За задумом розробника, зібрати Фармбот і контролювати його дії можна за допомогою мобільного додатку або софта для десктопного комп'ютера. Користувач вибирає рослини, які потрібно садити, і місце для посадки. Кожній рослині і дії з нею присвоюється унікальний номер. Система відстежує погоду в реальному часі. До робота можна прикріпити резервуар для збору і зберігання дощової води. Як джерело електроенергії можна використовувати невелику сонячну батарею.

Читайте також: Китайці створили робота для боротьби з протестувальниками

Популярні новини зараз

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

Льоша Тригубенко вперше після "Холостячки" з'явився з дівчиною: блондинка з великими очима

Помер геніальний актор і сценарист Жан-П'єр Бакрі: "Онкологія не пощадила

Потап дістав свій довгий і рожевий перед Каменських в бікіні: "Щоб його розважали"

Показати ще

Оскільки розробники Фармбота виклали на GitHub проектну документацію та софт, зібрати систему можна самостійно. Крім цього учасники проекту зробили коробочки рішення з усією електронікою, пластиковими та алюмінієвими деталями, необхідними для збірки. "Коробка" буде доступна для попереднього замовлення в липні.

За розрахунками авторів, вартість зібраного робота складе від 1500 до 4000 доларів США.