Російська компанія "Глорія Джинс" запустила фабрику в Луганську. Виробник одягу платить податки в бюджет "ЛНР".

На початку березня "Глорія Джинс" заново запустила свою фабрику в Луганську. Про це розповів голова ради директорів компанії Володимир Мельников, - пише РБК.

Фабрика простоювала останні сім місяців, наразі на роботу вийшли приблизно 500 осіб з тих 1,7 тис., які працювали раніше. Зупинка частини українського виробництва коштувала компанії близько 2 млрд руб. Луганські підприємства виробляли 12% всієї продукції компанії.

З червня 2014 року фабрики в ЛНР практично не контролювалися. "Директори заводів кажуть, що прийшли бандити, машинки забирають. Я сказав: закрийте фабрики, ми ж гроші не платимо", - описував Мельников в жовтні ситуацію на підприємствах. Фабрики вдалося зберегти в прийнятному стані завдяки співробітникам компанії, які лишились і охороняли підприємства.

Головна проблема "Глорії Джинс" - неясний правовий статус республіки та її податкового законодавства. Великі індустріальні підприємства, що працюють в "ЛНР", за його даними, платять основні податки в Києві, але при цьому "оплачують всю інфраструктуру" місцевій владі.

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Максим Галкін ридає через непоправну втрату, Алла Пугачова не зарадить: "Страшна трагедія"

Сестра на годину: українська школярка вигадала, як заробити у вільний від навчання час

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Луганське ПАТ "Глорія Джинс", що управляє українським бізнесом групи, не міняло реєстрацію, і компанія наразі всі податки сплачує в Луганську.

Бізнесмен планує відкрити ще сім своїх фабрик в області - в Білокуракиному, Красному Лучі, Рубіжному, Старобільську, Первомайську, Біловодську, Червонопартизанську. Всього на території України знаходяться 13 підприємств, що належать "Глорії Джинс".

Під час загострення конфлікту між Росією і Україною бізнесмен досить різко відгукувався про стан російської економіки і внутрішній політиці країни, планував перевести головний офіс в Гонконг в 2015 році.

Довідка: "Глорія Джинс" спеціалізується на виробництві і торгівлі одягом, взуттям та аксесуарами під марками Gloria Jeans і Gee Jay. За даними Fashion Consulting Group, входить в топ-5 російських продавців жіночого одягу та є лідером в сегменті дитячого та підліткового одягу. Компанія заснована в 1988 році ростовським підприємцем Володимиром Мельниковим. Центральний офіс знаходиться в Ростові-на-Дону, володіє 48 фабриками і 628 магазинами (дані на початок 2014). Крім Росії і України працює в Китаї, В'єтнамі, Бразилії, Туреччини, США, Японії. Мельников заявляв, що 80% виробництва "Глорії Джинс" перекидається в азіатські країни, ще 20% залишається в Росії.