Співробітники Служби безпеки України викрили втручання російських спецслужб в збір підписів за електронні петиції президенту Петро Порошенку. Всі вони мали сепаратистській зміст та вимоги.

Про це повідомляє прес-служба СБУ. У такий спосіб російські спецслужби хотіли дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію.

Зокрема увагу оперативників спецслужби привернула петиція, яка пропонувала ввести на території Харківської області "особливого регіону розвитку "Слобожанщина". Її автор був одним з членів колишньої компартії України.

Читайте також: Українських добровольців увічнять в Києві

Співробітники спецслужби разом з працівниками ІТ-відділу Адміністрації Президента, "накрутка" голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо.

Популярні новини зараз

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

МОЗ підготувало список до примусової вакцинації: не хочеш - звільняйся

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Євген Клопотенко заговорив про весілля із Настею Каменських: "Чого ти такий дєрзкий?"

Показати ще

На 10 травня цю петицію підтримали майже 45 тисяч голосів. 20 тисяч з них фахівці видали, оскільки вони відносились до "ботів". З 25 тисяч підписів, що залишилися, лише 30% відправили реальні користувачі мережі Інтернет. Решта 70% викликали підозру у спецслужбовців.

У рамках кримінального провадження співробітники СБУ виявили факти надання послуг "голосування" з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок. Вони брали за свої послуги 7-10 гривень за один відданий голос.