Сьогодні ціни на найпопулярнішу нафту марки Brent піднялися на 45 центів. Тепер барель продають за 56,84 долари.

"За останні 5-6 років це найнижча ціна. Менше було лише у другій половині 2008 року - 38 доларів за барель, - говорить Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея", що займається дослідженнями на паливному ринку. - До літа вартість нафти не зміниться, коливатиметься у діапазоні 55-66 доларів за барель. Це вигідна ціна як для економіки США, так і для Саудівської Аравії. Американці завдяки низькій ціні на нафту можуть суттєво знизити собівартість своєї продукції й підняти реальний сектор економіки. А виробники нафти в Саудівській Аравії знайдуть нові ринки збуту й зможуть за рахунок цього продавати її більшими обсягами, а отже й більше заробляти".

Підвищити вартість нафти можуть лише теракти та війни на Близькому Сході.
"Така нестабільність може підвищити вартість сировини від 10 до 30 доларів. Російська економіка залежна від ціни на нафту й вони робитимуть все, аби продавати її дорого. Тому найближчим часом слід очікувати російських терактів у країнах Близького сходу. Їхні спецслужби вже давно там працюють, провокують нові сутички".

На українському ринку вартість нафти 55-65 доларів за барель дозволить тримати ціни на популярний бензин А-95 на рівні 80 центів за літр до жовтня.

"У гривневому еквіваленті важко сказати, якою буде ціна. Бо зараз курс штучно стримують. Коли це робити вже не буде можливості, не відомо, до якого рівня підніметься вартість пального. Якщо долар продаватимуть за 40 гривень, то бензин - за 35-36 гривень. Якщо долар коштуватиме, як зараз понад три місяці, ймовірно можна очікувати пониження вартості бензину на 80-90 копійок."

Популярні новини зараз

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

"Обкакався": найбагатший у світі репер Каньє Уест став всесвітнім посміховиськом?

Чоловік "видоїв" гроші з сім'ї коханої і підкинув їй вночі кобру в ліжко: укус і довічне

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще