Сьогодні ціни на найпопулярнішу нафту марки Brent піднялися на 45 центів. Тепер барель продають за 56,84 долари.

"За останні 5-6 років це найнижча ціна. Менше було лише у другій половині 2008 року - 38 доларів за барель, - говорить Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея", що займається дослідженнями на паливному ринку. - До літа вартість нафти не зміниться, коливатиметься у діапазоні 55-66 доларів за барель. Це вигідна ціна як для економіки США, так і для Саудівської Аравії. Американці завдяки низькій ціні на нафту можуть суттєво знизити собівартість своєї продукції й підняти реальний сектор економіки. А виробники нафти в Саудівській Аравії знайдуть нові ринки збуту й зможуть за рахунок цього продавати її більшими обсягами, а отже й більше заробляти".

Підвищити вартість нафти можуть лише теракти та війни на Близькому Сході.
"Така нестабільність може підвищити вартість сировини від 10 до 30 доларів. Російська економіка залежна від ціни на нафту й вони робитимуть все, аби продавати її дорого. Тому найближчим часом слід очікувати російських терактів у країнах Близького сходу. Їхні спецслужби вже давно там працюють, провокують нові сутички".

На українському ринку вартість нафти 55-65 доларів за барель дозволить тримати ціни на популярний бензин А-95 на рівні 80 центів за літр до жовтня.

"У гривневому еквіваленті важко сказати, якою буде ціна. Бо зараз курс штучно стримують. Коли це робити вже не буде можливості, не відомо, до якого рівня підніметься вартість пального. Якщо долар продаватимуть за 40 гривень, то бензин - за 35-36 гривень. Якщо долар коштуватиме, як зараз понад три місяці, ймовірно можна очікувати пониження вартості бензину на 80-90 копійок."

Популярні новини зараз

Курорт під Львовом перетворився на зимову казку — затамуйте подих і насолоджуйтеся красою

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

Головне за ніч: українка сіла на 8 років після виклику "103", "ліки" Алли Мазур від раку, загадкове зникнення у Києві та Лоліта-реперша

Тіна Кароль приховувала коханого? Відомий продюсер розкрив карти: "Стали рідними"

Показати ще