Україна отримає нового партнера у сфері енергетики – австралійська влада оголосила про намір допомогти із забезпеченням ядерним паливом. Відповідну заяву зробив посол Микола Кулинич.

Про це повідомляє "Сегодня".

За його словами, щонайменше третину витрат вдасться покрити за рахунок іноземних поставок, які передбачені відповідною угодою між урядами двох країн. Таким чином атомні електростанції можуть функціонувати більш ефективно і отримати суттєву частку ядерних запасів.

Читайте також: Україна виготовлятиме ядерне паливо

Окрім енергетичного питання, Австралія також готова надавати допомогу України щодо розвитку авіації та аерокосмічних досліджень, зокрема – на території Антарктиди.

Популярні новини зараз
Кадирівці ґвалтують мобілізованих з "ДНР": дружини звернулися до клоуна-Пушиліна Названо дату, коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні: грітимуться взимку не всі Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей Багато українців будуть змушені викреслити молоко зі свого раціону: зростання на 25% не межа
Показати ще

Посол зазначив, що завод "Антонов" та його розробки також зацікавили партнерів, тому найближчим часом транспортну авіацію очікує нова віха розвитку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що іноземні інвестори заявили про готовність підтримати проект виробництва ядерного палива в Україні. У планах розробників – повністю забезпечити всі електростанції за рахунок вітчизняних ресурсів, щоб таким чином у найближчому майбутньому обходитися без імпортних поставок та зменшити зайві витрати.