В Україні запрацював перший рибний патруль. Пілотний проект почне свою роботу у Києві та Київській області. Його створили за прикладом Національної поліції, щоб замінити діючі органи рибоохорони. Патруль боротиметься з правопорушеннями на водоймах.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики Владислава Рутицька на своїй сторінці у Facebook. До лав новоствореного патруля набрали 46 інспекторів. Серед патрульних – три жінки. Вони склали присягу і приступили до роботи. Середній вік патрульних – 34 роки.

Більшість інспекторів без досвіду роботи в органах рибоохорони. Всі патрульні пройшли суворий конкурсний відбір. Їх перевіряли на знання законодавства, володіння зброєю та спецтехнікою, а також надання першої медичної допомоги.

Держрибагентство розраховує отримати із державного бюджету 15 мільйонів гривень. Ці гроші спрямують на оснащення рибного патруля новими човнами та обладнанням, зокрема безпілотниками.

Цього року мають запровадити електронну систему моніторингу вилову і сертифікацію походження риби. Завдяки цьому можна впровадити систему контролю європейської якості. Держрибагентство підрахувало, що на запуск рибного патруля в країні витратять 200 мільйонів гривень.

Популярні новини зараз

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Колишній чоловік загиблої Жанни Фріске Дмитро Шепелєв відкрив те, що тривожило його довгі роки: "Ніколи не любив"

Хлопчика змусили скупатися у крижаній ополонці при -26: дитина виривалася і плакала, але мама була невблаганною

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще