В Одесі заснували літературну премію імені Ісаака Бабеля. ЇЇ засновники - Одеська облдержадміністрація на чолі з Михайлом Саакашвілі, і Всесвітній клуб одеситів, президент якого - Михайло Жванецький.

На сайті премії говориться, що премія передбачає просвітницькі та освітні аспекти. Вона спрямована на створення нового культурного контексту в житті міста. Премія повинна стати "інноваційної творчої майданчиком і претендувати на формування естетичних і художніх смаків сучасного суспільства".

Читайте також: Саакашвілі заступився за винороба з Шабо

Премію будуть присуджувати щорічно. Її співзасновниками виступають Одеський літературний музей, літературний журнал "Веселка", літературний альманах "Дерибасівська-Рішельєвська", Одеська національна наукова бібліотека і дочка письменника Лідія Бабель.

Перше нагородження відбудеться 13 липня. 22 січня віце-президент Всесвітнього клубу одеситів і редактор журналу "Фонтан" Валерій Хаїт розповідав, що премію можна буде отримати за кращу розповідь або новелу російською мовою.

Популярні новини зараз
"Махач" живий: українці просять Володимира Зеленського врятувати бійця полку "Азов" Ярослава Бригінця з полону росіян Американки збудилися від Зеленського, побачивши його "базуки" з голим торсом: "Є все, чого немає у путіна" Зірка "Жіночого кварталу" Ірина Сопонару показала сестру, яку раніше не афішувала: "Чарівна красуня" Марина Боржемська зізналася, чи залишиться назавжди в Ізраїлі з дітьми від колишнього Узєлкова: "Як мало потрібно для щастя"
Показати ще

"Українській мові потрібно допомагати, не перешкоджаючи при цьому російській. Така моя позиція. Бабель писав російською мовою, це Одеса, ми прагнемо в Європу, до цивілізації. Не можна позбавляти місто, як і людини, його біографії", - говорив він.