Відсутність друзів завдає здоров'ю людини значно більшої шкоди, ніж пристрасть до тютюнопаління.

До висновку, що саме самотність провокує велику кількість хвороб, після серії проведених досліджень прийшли вчені Гарвардського університету, пише Informing. Також відсутність друзів і близьких родичів загрожує передчасною смертю.

Причиною подібного явища є те, що в одиноких людей підвищений рівень безбарвного білка фіброгена. Він небезпечний для життя, оскільки відповідає за кінцевий етап утворення тромбів і припинення кровотечі.

Зменшити рівень цього білка у крові можна при спілкуванні з друзями і родичами.

Читайте також: В Австралії боротися з курінням будуть найогиднішим кольором

Популярні новини зараз
Росіяни житимуть ще гірше через падіння економіки, путін повернув людей на рівень 2018 року Мама загиблої 4-річної Лізи повернулася на місце трагедії у Вінниці, згадавши все: "Розірване тіло..." Українці бронюють номери в Ялті на Новий рік, готельєри в паніці: "Який курс гривні?" Окупант зателефонував додому синові, і зізнався у безпорадності "другої армії світу": "Ми тут м'ясо, кожен другий поранений"
Показати ще

Результати експерименту показали, що у самотніх людей рівень фіброгена був на 20% вище, ніж у інших учасників дослідження. Це пов'язано з тим, що відсутність друзів-приятелів викликає стрес і відповідно стимулює збільшення рівня небезпечного білка.

За словами фахівців, високий рівень фіброгена спостерігається також у курців.

Нагадаємо, фінські вчені сказали, що проведення антитютюнової політики дозволяє істотно знизити частоту субарахноїдальних крововиливів, що єнайбільш летальною форма інсульту.