"ДНР" та "ЛНР" більше не бачать можливості компромісу із Києвом. Бойовики в зоні АТО готуються до наступу, використовуючи для цього перемир'я.

Керівники сепаратистів обурились вчорашніми постановами ради щодо особливого статусу Донбасу. Вони вважають, що українська влада таким чином порушила Мінську угоду, - повідомляє видання Кореспондент.

Вони заявили, що після прийнятих напередодні у Верховній Раді документів про статус Донбасу, ні на які компроміси із Києвом вони більше не підуть. "ДНР і ЛНР заявляють, що ніякі компроміси з Києвом неможливі доти, поки не будуть скасовані вчорашні ганебні рішення Порошенка і Верховної Ради", - йдеться в спільній заяві глав так званих "республік" Олександра Захарченко та Ігоря Плотницького.

Зі слів сепаратистів, вони погодились на особливий статус Донбасу в складі оновленої України, але Україна не оновилась.

Захарченко та Плотницький наголошують, що Київ не узгодив із представниками Донбасу всі питання, що стосуються місцевих виборів та порушив пункти мінських угод щодо термінів введення статусу Донбасу і поставили питання про миротворців в регіоні.

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Тарапата готує "компромат" після участі в "Холостячці": "Є що сказати"

Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років: головні факти страшної трагедії

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

"Відмовивши Донбасу в особливому статусі, Київ розтоптав крихкий Мінський світ і завів ситуацію у безвихідь", - говорять керівники "ДНР" та "ЛНР".

Тим часом, командування "ДНР" і "ЛНР" використовує перемир'я для нарощування бойового потенціалу, покращення системи постачання, навчання особового складу, посилення вертикалі управління.

Про це пише керівник "Інформаційного спротиву", нардеп Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

"Росія активно нарощує процес перекидання та накопичення матеріально-технічних ресурсів "ЛНР" і "ДНР", необхідних для подальшого ведення бойових дій з окупованих територій України - фактично створюється ресурсна база для подальшої ескалації конфлікту", - повідомляє він.

За спостереженнями нардепа, "російсько-терористичні" війська перегруповують і зосереджують свої сили напевних ділянках, з метою створення та посилення ударних груп. Останніми днями також фіксували спроби формувань бойовиків на Донбасі зірвати "режиму перемир'я".

"Провокації здійснюються шляхом обстрілу позицій українських військ і проведення ряду активних дій наступального характеру. Зокрема, в районі н. п. Майорський була зроблена спроба відтіснити українські підрозділи з їх передових позицій, активні обстріли з боку терористів зафіксовані в районі н. п. Широкино, Піски, Авдіївка", - розповідає керівник "Інформаційного спротиву".

В районі Авдіївки піхотні групи бойовиків посилюють танковими взводами - по 3-4 танка, які діють у ролі груп безпосередньої вогневої підтримки. Збільшилася кількість пересувних зенітних установок ЗУ-23-2 і мінометів на автомобільному транспорті. А у район Широкино бойовики стягнули 8 танків і 13 ББМ.