Бійців в АТО штрафуватимуть за вживання алкогольних напоїв та садитимуть до в"язниці за порушення порядку. Запропонований нещодавно законопроект "Про посилення відповідальності військових у зоні АТО" набрав чинності. Розмір штрафу взалежності від провини коливається від 85 тис грн до майже 180 тис грн. Арешт терміном до 10 діб. До відповідальності притягуються усі незалежно від звання учасники АТО.

"На сьогодні досить часто зустрічаються випадки грубого порушення військової дисципліни. Зокрема, вживання алкогольних напоїв в місцях знаходження бойових підрозділів учасниками АТО. Також від початку мобілізації добровільно покинули військові частини чи місця проходження служби більше 10 тисяч військових", - написали у пояснювальній записці Андрій Тетерук та Юрій Береза, автори законопроекту.

Самі ж бійці вважають, що для того аби мати змогу заплатити штраф спочатку потрібно отримати премію за знешкодження ворога, бо вживати алкоголь у зоні АТО їм все ж час від часу доводиться.

"Приховувати не буду більшість хлопців випивають хоча б 100-200 грамів щовечора. Коли було холодно ми так грілися, бо живемо в наметах, а у них особливо не нагрієшся. Часто хлопці алкоголем знімають стрес, бо все-таки війна, не всі таке витримують. Треба самому усвідомлювати, коли то можна робити, а коли ні. Щодо штрафів це дурниця. Щоб заплатити, той штраф треба кілька російських літаків чи танків спочатку підбити, бо таких грошей тут ні в кого нема. На жаль, далеко не всі наші комбати чесні і справедливі. Так депутати розв"язали їм ще більше руки для взяття хабарів. Тому впевнений, що багато ні в чому невинних хлопців постраждають ще й від таких "атовських санкцій", - каже Сергій, боєць із зони АТО.