Авіабудівникиіз Швеції презентували наступне покоління винищувача Gripen. Він був створений в рамках програми Gripen NG.

Літак був представлений на офіційній церемонії, що проходила на підприємстві Saab (розробник винищувача) в шведському місті Лінчепінг, пише портал Новости Ю.

Викочування першого льотного зразка нового Gripen E - знаменна подія для шведської "оборонки": з цією машиною пов'язані дуже великі надії. У порівнянні з ранніми модифікаціями літак отримав принципово нові можливості.

Так, творці встановили бортову радіолокаційну станцію з АФАР (активної фазованими антенними гратами). Це дозволить крилатою машині набагато ефективніше виявляти повітряні і наземні цілі. Винищувач отримав вдосконалені американські двигуни General Electric F414G замість Volvo АERО RM12 (варіант General Electric F404), що встановлюються на ранніх модифікаціях Gripen. Доробки паливної системи дозволили збільшити дальність польоту.

Читайте також: Російський винищувач атакував американський літак

Популярні новини зараз

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Леся Нікітюк блиснула принадами в Туреччині: справжня фараонша

Локдаун накрутив тарифи у київських маршрутках: по 10, але не для всіх

Білява зірка "Жіночого кварталу" Лєра Товстолес подражнила замерзлих українців фото з відпочинку

Показати ще

Це дуже важливо, оскільки шведський літак мав відносно невеликий (в порівнянні з іншими винищувачами четвертого покоління) радіус дії. Не менш значущим стало збільшення бойового навантаження: всього у літака десять точок підвіски. Творці заявляють, що він може використовувати всі існуючі озброєння. Винищувач здатний застосовувати новітню ракету класу "повітря-повітря" MBDA Meteor (макети цього вироби були підвішені на зовнішні власники під час презентації). Це ракета великої дальності, що має маршовий прямоточний повітряно-реактивний двигун. Виріб практично на всій траєкторії польоту може витримувати величезну швидкість, що досягає 4 М.