Авіабудівникиіз Швеції презентували наступне покоління винищувача Gripen. Він був створений в рамках програми Gripen NG.

Літак був представлений на офіційній церемонії, що проходила на підприємстві Saab (розробник винищувача) в шведському місті Лінчепінг, пише портал Новости Ю.

Викочування першого льотного зразка нового Gripen E - знаменна подія для шведської "оборонки": з цією машиною пов'язані дуже великі надії. У порівнянні з ранніми модифікаціями літак отримав принципово нові можливості.

Так, творці встановили бортову радіолокаційну станцію з АФАР (активної фазованими антенними гратами). Це дозволить крилатою машині набагато ефективніше виявляти повітряні і наземні цілі. Винищувач отримав вдосконалені американські двигуни General Electric F414G замість Volvo АERО RM12 (варіант General Electric F404), що встановлюються на ранніх модифікаціях Gripen. Доробки паливної системи дозволили збільшити дальність польоту.

Читайте також: Російський винищувач атакував американський літак

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Це дуже важливо, оскільки шведський літак мав відносно невеликий (в порівнянні з іншими винищувачами четвертого покоління) радіус дії. Не менш значущим стало збільшення бойового навантаження: всього у літака десять точок підвіски. Творці заявляють, що він може використовувати всі існуючі озброєння. Винищувач здатний застосовувати новітню ракету класу "повітря-повітря" MBDA Meteor (макети цього вироби були підвішені на зовнішні власники під час презентації). Це ракета великої дальності, що має маршовий прямоточний повітряно-реактивний двигун. Виріб практично на всій траєкторії польоту може витримувати величезну швидкість, що досягає 4 М.