Луцький інженер встановив сонячні батареї на даху власного будинку і заробляє до 9 тисяч гривень на місяць. Крім цього, інженер-механік Віталій Урбанович економить 100% оплати за електроенергію.

Так, з січня 2014 року міні-електростанція, яка включає 45 сонячних панелей загальною потужністю 10 кВт, виробила 12 263 кВт-год, передає журнал EcoTown. При цьому за словами Урбановича, його сонячна електростанція працює навіть не на всю потужність, через не зовсім вдалий кут даху і димохід, який створює тінь.

Читайте також: Фестиваль ядерного стресу навчив жити без нафти і газу

У сонячну погоду інженер за допомогою гібридного інвертора заряджає акумулятори та, таким чином, накопичує енергію про запас. Щомісяця винахідник підписує акт про обсяг виробленої та проданої державі електроенергії. Наприклад, за місяць, коли дощило, жителю Луцька заплатили 3042 гривні, а в найбільш погожий місяць він заробив 9300 гривень. Раціоналізатор уклав угоду з обленерго до 2030 року.

"За електроенергію, що віддаю в мережу, держава в минулому році платила 3,89 гривні за кВт-год, з 25-го серпня 2015 року цей показник піднявся до 8,57 гривні, а зараз тариф ще більше, тому що його прив'язали до курсу євро", - повідомив Урбанович. За його словами, на облаштування станції пішло близько 12 000 євро. "За старим тарифом СЕС окупилася б за 5 років і 9 місяців, а зі збільшеним - буде швидше", - сподівається раціоналізатор.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще