Луцький інженер встановив сонячні батареї на даху власного будинку і заробляє до 9 тисяч гривень на місяць. Крім цього, інженер-механік Віталій Урбанович економить 100% оплати за електроенергію.

Так, з січня 2014 року міні-електростанція, яка включає 45 сонячних панелей загальною потужністю 10 кВт, виробила 12 263 кВт-год, передає журнал EcoTown. При цьому за словами Урбановича, його сонячна електростанція працює навіть не на всю потужність, через не зовсім вдалий кут даху і димохід, який створює тінь.

Читайте також: Фестиваль ядерного стресу навчив жити без нафти і газу

У сонячну погоду інженер за допомогою гібридного інвертора заряджає акумулятори та, таким чином, накопичує енергію про запас. Щомісяця винахідник підписує акт про обсяг виробленої та проданої державі електроенергії. Наприклад, за місяць, коли дощило, жителю Луцька заплатили 3042 гривні, а в найбільш погожий місяць він заробив 9300 гривень. Раціоналізатор уклав угоду з обленерго до 2030 року.

"За електроенергію, що віддаю в мережу, держава в минулому році платила 3,89 гривні за кВт-год, з 25-го серпня 2015 року цей показник піднявся до 8,57 гривні, а зараз тариф ще більше, тому що його прив'язали до курсу євро", - повідомив Урбанович. За його словами, на облаштування станції пішло близько 12 000 євро. "За старим тарифом СЕС окупилася б за 5 років і 9 місяців, а зі збільшеним - буде швидше", - сподівається раціоналізатор.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян та Тоня Матвієнко зізналися, як займаються цим потайки від доньки і тещі: "То на гастролях, то ще десь"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

Показати ще